Mit smoka wawelskiego. O mojej najnowszej książce słów kilka!

Może kogoś to zdziwi, że w takich smutnych czasach promuję swoją książkę o smoku wawelskim, ale ona dotyczy właśnie problemu zła na świecie.

Kiedyś człowiek nie rozumiał pewnych zjawisk biologicznych czy społecznych i ich znaczenie tłumaczył w kategoriach m.in. biblijnych, jako obecność szatana objawionego przez smoka (na przykład zob.: "I został strącony wielki Smok, Wąż starodawny, który się zwie diabeł i szatan, zwodzący całą zamieszkałą ziemię, został strącony na ziemię, a z nim strąceni zostali jego aniołowie" Ap 12, 9 ).

O co chodzi w mojej książce? Sprawa to prosta! Rozwiązałem zagadkę mitu smoka wawelskiego! To nie był smok! Nie każdy potwór musiał być smokiem. Jego pokonanie uznali dawni kronikarze za  chwalebny czyn i z czasem ta historyjka, uważana kiedyś za prawdziwą, stała się największym mitem narodowym, ale dziś zapomnianym i sprowadzonym do świata bajek!

Polecam moją książkę pt. "Rozważania o chwalebnym smokobójstwie. Mit smoka wawelskiego"! 

 

 

.

Jeśli klikniesz  link, to możesz przeczytać spory fragment: Rozważania o chwalebnym smokobójstwie. Mit smoka wawelskiego

Jest to jedna z kilku moich książek o smokach, ale tym razem najnowsza. Dotyczy idei walki ze złem, zwanego smokobójstwem na przykładzie mitu smoka wawelskiego.  

Książkę można nabyć w systemie online w wersji e-booka i w postaci drukowanej kolorowej i czarno-białej (link wyżej).

Pozdrawiam! 

Marek Sikorski

 

Strona autora:  Marek Sikorski i jego książki